O czym pamiętać przy urządzaniu pokoju dla nastolatka?


O czym pamiętać przy urządzaniu pokoju dla nastolatka?

Aranżacja pokoju nastolatka zawsze jest sporym wyzwaniem. Pokój dziecięcy jest bardzo łatwy do dopasowania. Charakteryzuje się tym, że znajdziemy w nim sporo akcesoriów. Są to misie, klocki i inne zabawek, a na ścianach farbę w łagodnym kolorze. Małe dziecko nie zwraca jeszcze tak wielkiej uwagi, na to jak jest zaaranżowany jego pokój. Jednak to zmienia się wraz z okresem dorastania.

Czym się charakteryzuje pokój nastolatka

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jakiej płci jest nasze dziecko. Nastolatka przede wszystkim będzie potrzebowała miejsca, gdzie może przyjemnie spędzić czas. Pokój nastolatki powinien wyglądać estetycznie, zadbanie i elegancko. Nie powinno być w nim elementu, który nie pasuje do reszty aranżacji. Do takiego pomieszczenia warto zainwestować w dobre oświetlenie, takie jak lampki nad łóżkiem czy biurkiem. W dodatku, szczególnie jeżeli córka uwielbia czytać, świetnie się sprawdzą dodatkowe półki. Mogą one posłużyć jako regał na książki, lub miejsce na inne akcesoria.

Nastolatkowie nie zwracają takiej uwagi pod okiem estetyki, jak ma to miejsce u dziewczyn. Dla chłopców liczy się przede wszystkim to, żeby ich pokój był praktyczny i funkcjonalny. W tym wieku nasze dzieci potrafią wymyślić przeróżne potrzeby. Może się okazać, że pewnego dnia nasze dziecko będzie chciał umieścić w kącie np. hantle albo rower stacjonarny.

Przede wszystkim wygląd

Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, wystrój naszego pomieszczenia powinien być przede wszystkim schludny. Dotyczy to nie tylko łagodnego akcentu różowego, ale też kiczu w stylu amerykańskim. Dlatego warto zainwestować w solidne biurko, półki, a także odpowiednie rozmieszczenie mebli w pokoju. Jeżeli zaplanujemy ten aspekt, będziemy mogli zainstalować więcej półek lub gadżetów.

Nastolatek będzie mieć swoje oczekiwania i my, jako rodzice, powinniśmy postarać się je spełnić. Skonsultuj ze swoim dzieckiem wygląd wymarzonego pokoju, a następnie wejdź na naszą stronę. W klups.pl znajdziesz swój wymarzony styl.